Sport, warsztaty i szkolenia w ramach majowego Miesiąca Rodziny na Wyspie Słodowej

fot. materiały organizatora

fot. materiały organizatora

Siódma edycja Miesiąca Rodziny to ponad 200 wydarzeń, które obejmują: zajęcia sportowe, Akademię Rodzin (warsztaty i szkolenia), pierwszą pomoc, zdrowie, edukację, wychowanie, konkursy, animacje, strefę relaksu, gry i zabawy międzypokoleniowe, warsztaty kulinarne, bubble football, drums alive, miasteczko informacyjne, spotkania i konferencje. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Cztery pikniki zaplanowane są na kolejne niedziele maja i czerwca, którym towarzyszyć będą obchody wyjątkowych świąt. Organizatorzy zapraszają na Wyspę słodową w: Dzień Matki – 24 maja, Dzień Dziecka – 31 maja, Dzień Dziadków – 7 czerwca, Dzień Ojca – 21 czerwca.

Podczas każdego z z pikników na uczestników czekać będzie kilkadziesiąt atrakcji przygotowanych przez wrocławskie firmy i instytucje. Na Wyspie Słodowej stanie miasteczko rodzinne, w którym specjaliści udzielać będą porad m.in. z zakresu profilaktyki zdrowia, wychowania i opieki nad dziećmi, a także różnych form wsparcia instytucjonalnego dla rodzin.

W tym roku, w ramach Miesiąca Rodziny, ruszy także Akademia Rodzinna. Pod tą nazwą kryje się szereg warsztatów, m.in. kulinarnych, zdrowotnych, psychoedukacyjnych i wychowawczych. Uczestnicy zajęć dowiedzą się, jak budować właściwe relacje z dzieckiem, w co się z nim bawić, poznają metody asertywnej komunikacji, sposoby trenowania pamięci oraz zasady zdrowego odżywiania. Odbędą się także warsztaty dla par, szkolenia pierwszej pomocy oraz zajęcia logopedyczne. Pierwszy premierowy warsztat już 14 maja.

Wrocławskie rodziny są również zaproszone do udziału w zajęciach sportowych. Centra i kluby sportowe zaangażowane w tworzenie karty FitWro, specjalnie dla uczestników Miesiąca Rodziny, przekazały pulę wolnych miejsc na wybrane zajęcia. Dzięki temu za darmo można będzie wybrać się na rodzinne rozgrywki squasha, wziąć udział w zajęciach z fizjoterapeutą, skorzystać z siłowni oraz bogatej oferty zajęć fitness. Ponadto uczestnicy pikników będą mogli zbierać punkty za udział w wydarzeniach Miesiąca Rodziny, a później wymienić je na nagrody.

Na warsztaty i treningi sportowe będą obowiązywały zapisy, które ruszą z początkiem maja. Szczegóły już wkrótce na stronie mojarodzina.wroclaw.pl oraz na profilu wydarzenia na Facebooku.

Miesiąc Rodziny organizuje Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego we współpracy z partnerami.