Strefa warsztatów żeglarskich podczas Dnia Odry

Choć Wrocław od morza dzieli kilkaset kilometrów, żeglarstwo ma w naszym mieście wielu amatorów. Wszystko dzięki Odrze. Akcentów związanych z tym sportem nie może więc zabraknąć podczas najbliższego Dnia Odry. 22 kwietnia zapraszamy do strefy warsztatów żeglarskich.

Na Bulwarze Dunikowskiego będą obecne organizacje związane z żeglarstwem i windurfingiem. Co zaproponują gościom Dnia Odry?

Most MilenijnyFundacja OnWater przygotowała m.in. warsztaty dla całej rodziny Mała Szkutnia, prowadzone przez grupę animatorów ze Stowarzyszenia Sztuki SZUM. Ich uczestnicy będą mogli własnoręcznie wykonać oryginalne modele łódek z kory, płótna, patyków i sznurków z użyciem wyselekcjonowanych, ekologicznych i bezpiecznych dla dzieci materiałów. Gotowe statki będą wodowane w specjalnych basenach. Z kolei w specjalnie przygotowanym namiocie multimedialnym „Szlakiem Odry” będzie można obejrzeć prezentacje unikalnych archiwalnych pocztówek z Wrocławia i wysłuchać krótkich wykładów związanych z historią Odry oraz Wrocławskiego Węzła Wodnego. Dla najmłodszych uczestników zostaną udostępnione reprodukcje starych pocztówek. Na ich podstawie uczestnicy będą tworzyć swoje autorskie projekty, używając technik kolażu, kolorując, rysując, wycinając i klejąc. Fundacja zaprezentuje również Szlak Odry, który powstał w zeszłym roku w ramach jednego z projektów OnWater.pl.

Atrakcje przygotowane przez Fundację Hobbit to między innymi: malowanie twarzy, chodzenie na szczudłach, bańki mydlane, tańce integracyjne przy dźwiękach szant i piosenek żeglarskich oraz pokazy na taśmie ekwilibrystycznej. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w konkursie plastycznym z nagrodami i nauczyć się składania statków z papieru.

Uczniowski Klub Sportowy Żeglarz opowie o wrocławskim żeglarstwie. Zaprezentuje kilka łódek, na których w regatach startują zawodnicy klubu. O sobie, swoich dalekich wyprawach i najnowszej książce żeglarskiej opowie kapitan Ewa Skut.

Z kolei Harcerski Ośrodek Wodny Stanica na swoim stoisku będzie informować o działalności Harcerskiego Ośrodka Wodnego Stanica i stowarzyszenia „Port Stanica”.

Szkoła Windsurfingu MIKO-SPORT zaprezentuje szkolenie na symulatorze windsurfingowym, będzie udzielać informacji na temat metodyki szkolenia windsurfingowego i pływania na SUP’ach oraz doradzi w doborze sprzętu.