„Święto ulicy Oławskiej”: coś dla smakoszy, dzieci i miłośników Wrocławia

fot. Jarkko Laine/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

fot. Jarkko Laine/ (CC BY 2.0)/ flickr.com

Podczas tego święta centrum miasta zamieni się w przestrzeń ulicznych atrakcji. Na Oławskiej czekać będą pokazy gotowania, warsztaty piekarskie, kreatywne zajęcia z matematyki dedykowane dzieciom i spacery historyczne z przewodnikiem.

Ulica Oławska to ważny szlak Wrocławia. Stanowi łącznik Starego Miasta i innych istotnych dla Wrocławia miejsc, jak Plac Dominikański czy Przedmieście Oławskie. Ta historyczna ulica to także miejsce kultury, gastronomii i biznesu.

W sobotę, 19 września od godziny 12:00 do 18:00, wrocławianie i turyści będą mogli wziąć udział w „Święcie ulicy Oławskiej”. Program przewiduje m. in. koncerty – paradę jazzową, pokazy gotowania na żywo, pokazy mody, warsztaty dla dzieci i starszych, spacery historyczne, a także wernisaż galerii fotograficznej. Zapraszamy od fontanny, gdzie stanie scena, aż do skrzyżowania z ulicą Szewską. Imprezę poprowadzi Marek Kocot. Podsumowaniem „Święta ulicy Oławskiej będzie koncert w Jazz Klubie Vertigo, który rozpocznie się o godzinie 20:00.

olawska-plakatProgram wydarzeń:
12:00 Start
12:30 Parada Jazzowa Dixie Tiger’s Band
13:00 Spacer historyczny po Oławskiej I
13:50 Pokaz Mody
14:00 Spacer historyczny po Oławskiej II
14:30 Pokaz barmański
15:15 Warsztaty jazzowe z Magdaleną Zawartko
16:30 Spacer historyczny po Oławskiej III
17:00 Wernisaż wystawy fotografii miejskiej
20:00 Finał Święta, koncert: Bartek Miarka & Tomek Nitribitt Group
(Veritgo, ul. Oławska 13)

Większość atrakcji będzie dostępna w przestrzeni ulicy Oławskiej, między godziną 12:00 a 18:00. Będzie można chociażby wziąć udział w konkursie „Wygraj rower z CITI HANDLOWY”. Nagrody przygotowała też firma TOŁPA i szkoła policealna EDICUS.

Uliczne święto przyciągnie też rzesze dzieci. Warsztaty matematyczne dla dzieci przygotuje Urząd Statystyczny we Wrocławiu. Odbędą się również Warsztaty Piekarskie piekarni i cukierni VINCENT, Warsztaty Jazzowe VERTIGO i Warsztaty Florystyczne EDICUS. Można również liczyć na gry, zabawy, animacje, pokazy mody oraz spacery historyczne z przewodnikami PTTK.

O godzinie 20:00 imprezę zakończy koncert w Jazz Klubie VERTIGO. Zagra Bartek Miarka & Tomek Nitibritt Band. W czasie jego trwania odbędzie loteria pod patronatem NOWEJ PAPIERNI oraz partnerów Święta Ulicy Oławskiej.