Świętujemy Dzień Ojca na Wyspie Słodowej

22 czerwca zapraszamy do wspólnego świętowania z okazji Dnia Ojca na Wyspie Słodowej. Będzie to impreza zamykająca tegoroczny „Miesiąc Rodziny”.

„Miesiąc Rodziny” obfitował w liczne atrakcje. Za nami Dzień Dziecka oraz Dzień Matki, rajd oraz piknik rodzinny w Lesie Osobowickim i wiele innych wydarzeń. Podsumowaniem aktywnego miesiąca będzie Dzień Ojca organizowany na Wyspie Słodowej. W programie występy na scenie: muzyczne, taneczne, teatralne, pokazy sztuk walki. Poza sceną także nie będzie nudno. Przygotowane zostaną liczne stoiska, animacje i warsztaty. Impreza rozpocznie się o godzinie 13.00 i potrwa do 18.00.

Na scenie będzie można obejrzeć instrumentalny występ dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 73, po nim czeka nas wspólna nauka tańców. W tym czasie Wrocławski Teatr Lalek przygotuje się do przedstawienia „Bajkobusu”. Po inspiracjach muzyczno-teatralnych, Wrocławska Akademia Tai-Chi zaprezentuje pokaz sztuk walki, a Akademia Tańca Esens zaprosi do wspólnej zabawy z zumbą. Na koniec pikniku, około godziny 17.30, zaplanowano występ młodego zespołu Kwagga, którego muzyka łączy elementy jazzu, funku, rocka i soulu.

W trakcie występów scenicznych można skorzystać z propozycji gier terenowych, logicznych, animacji, warsztatów ruchowych i plastycznych. Wyznaczona zostanie strefa laser tag oraz minigolfa. Piknik rodzinny z okazji Dnia Ojca to także sposób na poszerzenie wiedzy. Humanitarium przygotuje pokazy doświadczeń, odbędą się także warsztaty budowania robotów. Dla dorosłych – strefa edukacyjna, w której będzie można zaczerpnąć porad zdrowotnych, socjalnych i rodzinnych.

Zaplanowanych jest wiele konkursów z nagrodami, malowanie twarzy, dmuchańce oraz zajęcia plastyczne. Wszyscy ojcowie będą mogli skorzystać z treningu ogólnorozwojowego przy użyciu kijków do nordic walking. Nie zapominamy także o mamach – dla nich cogodzinny makijaż przy stoiku kosmetycznym i wskazówki stylistyczne.
 
Najbliższa niedziela będzie dniem sportu, nauki i zabawy. Wyspa Słodowa zamieni się w wielki festyn rodzinny. Impreza ma charakter integracyjny i wielopokoleniowy,  każdy chętny, niezależnie od wieku, może znaleźć tu coś dla siebie. W zeszłym roku wydarzenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

Udział we wszystkich wydarzenia jest bezpłatny. Ze względu na liczne atrakcje ruchowe zalecamy ubranie stroju sportowego. Do zobaczenia na Wyspie Słodowej już 22 czerwca!

Po szczegóły na temat kolejnych atrakcji w trakcie Miesiąca Rodziny zapraszamy na naszą stronę
internetową i Facebooka: mojarodzina.wroclaw.pl oraz facebook.com/mojarodzinawroclaw