Trasa Red Bull: Wiosłem po Odrze

4 października we Wrocławiu odbędzie się Red Bull Wiosłem po Odrze – nietypowe zawody, których formuła zakłada eliminację ostatniej załogi pod każdym z mostów, pod którymi przepływają uczestnicy.

Wyścig wystartuje w okolicach Bulwaru Dunikowskiego. Najlepsze miejsca do oglądania go to oczywiście mosty. Pierwszy, niedługo po starcie, będzie mierzący ponad 125 metrów długości Most Pokoju. Po nim, w dalszym ciągu wiosłując pod prąd, zawodnicy miną ponad stuletni, wiszący Most Grunwaldzki, a gdy to uczynią, będą mogli zawrócić i nieco odpocząć płynąc z nurtem Odry. Po ponownym przepłynięciu pod mostami Grunwaldzkim i Pokoju, trzeba dotrzeć do Mostu Tumskiego.

Podczas nietypowych kajakarskich regat zabytkowa przeprawa, łącząca Ostrów Tumski z wyspą Pasiek, z „Mostu Zakochanych” na chwilę zmieni swój charakter i stanie się „Mostem Sportowej Złości”. Chwile spędzone pod nim, nawet dla najbardziej zżytych ze sobą członków załóg, wcale nie muszą okazać się nazbyt romantyczne.

red-bull-wiosłem-po-odrze-mapa-trasa-dla-kibicow

Kolejną budowlą rzeczną, podnoszącą poziom adrenaliny wśród uczestników, będzie północna cześć Mostu Młyńskiego. Drugi raz zawodnicy miną ją płynąc ponownie pod prąd – po zawróceniu pomiędzy prawobrzeżną częścią miasta, a wyspami Młyńską i Słodową. Pętlę o długości 3 kilometrów kończy linia startu-mety, zlokalizowana mniej więcej w połowie dystansu pomiędzy Mostami Tumskim i Pokoju. Aby wygrać, trzeba pokonać cztery okrążenia i dopłynąć do końca na pierwszym miejscu.

Red Bull Wiosłem po Odrze
Start wyścigu: 4 października, godz.: 12:00, Bulwar Xaverego Dunikowskiego