Tumski Cup 2018: Zapraszamy na zawody smoczych łodzi

W sobotę, 23 czerwca, zapraszamy na dziewiątą edycję wyścigów łodzi smoczych! Tumski Cup impreza, której głównym punktem jest rywalizacja miłośników wioseł, którzy ścigają się na wodzie w łodziach przypominających baśniowe smoki. Zawody odbędą się przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego, a towarzyszyć im będzie szereg atrakcji dla dzieci oraz strefa food trucków.

Impreza potrwa od godziny 11:00 do 17:00. Wyścigom, jak zwykle, towarzyszyć będą atrakcje zlokalizowane wzdłuż bulwaru, m.in.:

  • animacje dla dzieci,
  • piknik rodzinny dla dorosłych i dzieci,
  • food trucki,
  • pokazy sztuk walki,
  • wręczenie nagród i pucharów.

Pierwsza edycja zawodów Tumski Cup odbyła się w 2010 roku. Pomysłodawcą zorganizowania we Wrocławiu wyścigów łodzi smoczych był Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, wicemistrz olimpijski z 2008 roku, medalista mistrzostw świata i Europy.

Wyróżnikiem tych zawodów jest to, że amatorzy rywalizują ramię w ramię z profesjonalistami. I tym razem swój udział zapowiedziały profesjonalne drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec oraz amatorzy. Na smoczych łodziach może ścigać się każdy. Wystarczy informacja o zgłoszeniu oraz chęć odbycia kilku treningów. Ścigają się zatem pracownicy różnych firm z całej Polski, pracownicy organizacji non-profit, sportowcy, wszyscy chętni. Każda osada musi składać się z 12 osób. Ważnym wymogiem jest również długość łodzi (12,4 m) oraz jej wygląd. Każda musi być ozdobiona głową smoka. Wyścigi wpisane są do oficjalnego kalendarza Polskiej Federacji Smoczych Łodzi.

Na Bulwarze Dunikowskiego będą obecni także Partnerzy wydarzenia, m.in. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, na rzecz której odbędzie się zbiórka funduszy.

Zapraszamy do udziału i kibicowania zawodnikom na linii startu oraz na mecie.

TumskiCup 2018
Bulwar Xawerego Dunikowskiego
23 czerwca, g. 11:00 – 17:00
Wstęp wolny

 

Partnerzy

 

Zobacz także

Bulwar Xawerego Dunikowskiego