Tumski Cup nie tylko na wodzie

Tumski CupTegoroczne wyścigi smoczych łodzi, Tumski Cup, będą prawdziwym świętem sportu… A właściwie sportów, bo w sobotę, 27 września, na wrocławskiej Wyspie Bielarskiej pojawią się atrakcje związane z wieloma dyscyplinami. Nie zabraknie tam też reprezentacji The World Games 2017.

To już piąta edycja imprezy, która co roku przyciąga miłośników rywalizacji na wodzie. Zorganizowana przez Hotel Tumski i Barkę Tumską, Pawła Rańdę, fundację Pro Culturae Bono oraz Towarzystwo Sportowo Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja SA,  będzie okazją do sportowych zmagań nie tylko dla profesjonalistów. Program zawodów przewiduje bowiem zarówno wyścigi zawodowych wioślarzy, jak również ekip złożonych z amatorów. Do pokazowego startu na łodziach szykują się też dwa teamy: The World Games 2017 oraz Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. Ich rywalizacja przypomni obecnym na Wyspie, że wielkimi krokami zbliżają się dwa duże wydarzenia w stolicy Dolnego Śląska.

O tym, że przygotowania do TWG 2017 nabierają rozpędu, świadczyć będą także atrakcje towarzyszące sobotnim zawodom. Przedstawiciele Światowych Igrzysk Sportowych 2017 przygotowali specjalne stoisko, na którym odbędą się pokazy takich dyscyplin, jak  lacrosse, karate, squash, frisbee czy ratownictwo wodne.

Będzie też można sprawdzić się na tzw. ergometrach, czyli urządzeniach treningowych, wykorzystywanych w wioślarstwie (to jedna z dyscyplin, które na zaproszenie TWG mają również pojawić się na igrzyskach za 3 lata). Nie zabraknie oczywiście konkursów z nagrodami.

Tumski Cup rozpoczyna się w sobotę, 27 września, o godzinie 10, na Wyspie Bielarskiej we Wrocławiu.

Zobacz także

Barka Tumska

Wyspa Bielarska