Tumski Cup: spotkajmy się przy WRO

Nieopodal miejsca wyścigów Tumski Cup, na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich stanęła instalacja WRO, która powstała w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego w 2015 roku.

Będzie odtąd służyć wrocławianom i gościom jako miejsce wypoczynku, zabawy i rekreacji. Na trójwymiarowym napisie, który układa się w symboliczny wyraz WRO, będzie można usiąść, aby wypocząć lub zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z widokiem na Odrę i most Grunwaldzki.

Jednym z pomysłodawców WRO jest Robert Gacek, miejski aktywista, który ogólną koncepcję zaprezentował już w 2014 roku. Rok później pomysł zdobył na tyle duże poparcie, że został zakwalifikowany do realizacji w ramach WBO. Podczas otwartych warsztatów w galerii BWA powstało kilka projektów napisu. Ostateczny kształt i formę wybrało w głosowaniu prawie 2000 osób. Również o miejscu instalacji zadecydowali mieszkańcy Wrocławia. Od 20 czerwca WRO stoi na bulwarze Marii i Lecha Kaczyńskich.

Z okazji odsłonięcia WRO zapraszamy na różne aktywności, które będą odbywać się podczas Tumski Cup:

projektowanie ekologicznych toreb z motywem WRO (Bulwar Dunikowskiego) – uczestnicy warsztatów będą mogli przygotować swoje autorskie torby, gdzie punktem wyjścia będzie nadrukowany symbol WRO;

tor wyścigowy dla kapsli (Bulwar Kaczyńskich) – zabawa przygotowana dla najmłodszych uczestników, korzeniami sięgająca czasów lat 80., tor będzie nawiązywał kształtem do napisu WRO.

Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas podczas Tumski Cup?

Tumski Cup: zapraszamy na zawody smoczych łodzi

Tumski Cup: harmonogram i zasady zawodów

Tumski Cup: warsztaty samoobrony i pokazy sztuk walki

Tumski Cup: miasteczko sportów The World Games 2017

Tumski Cup: chińska kultura podczas wyścigów smoczych łodzi