Tumski Cup: Zapraszamy na zawody smoczych łodzi

24 czerwca, w sobotę – już po raz ósmy – odbędzie się Tumski Cup, czyli efektowne pojedynki łodzi, które przypominają prawdziwe baśniowe smoki. Zawody odbędą się przy bulwarze Xawerego Dunikowskiego, który odtąd już co roku będzie gościł smokarzy.

Impreza potrwa od 10:00 do 16:00. Wyścigom, jak zwykle, towarzyszyć będzie piknik rodzinny i atrakcje zlokalizowane wzdłuż bulwaru, m.in.:

– muzyka na żywo,

– pokazy i warsztaty sztuk walki (warsztaty samoobrony dla kobiet, rywalizacje sportowe Kalaki Junior dla dzieci połączone z elementami samoobrony),

– prezentacje dyscyplin sportowych The World Games 2017, które już w lipcu br. odbędą się we Wrocławiu,

– warsztaty i pokazy związane z kulturą i sztuką Chin – ojczyzny smoczych łodzi,

– mobilne laboratorium Centrum Nauki Ogrody Doświadczeń HUMANITARIUM: chromatografia oraz pokaz „ Szalonej Piany” na scenie.

Nie zabraknie również pysznego jedzenia serwowanego z foodtrucków oraz przez mistrzów grilla! Na Bulwarze Dunikowskiego będą obecni także Partnerzy wydarzenia, m.in. Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci i Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA., a firma Trans.eu będzie miała swoją reprezentację na wodzie!

Na zakończenie zawodów zapraszamy na koncert zespołu pieśni ludowej „Śpiewogra”.

Organizatorami zawodów na Odrze są: Paweł Rańda, srebrny medalista olimpijski z Pekinu, Miasto Wrocław – Biuro Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia i Towarzystwo Sportowo-Turystyczne przy Zespole Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja S.A. Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Gra.

Główną ideą wyścigu Tumski Cup jest promowanie Odry jako miejsca rekreacji i aktywnego wypoczynku dostępnego dla wszystkich, a także integracja środowiska wrocławskiego biznesu. Do udziału w regatach zapraszane są bowiem załogi reprezentujące firmy, nie tylko z Wrocławia, ale z całej Polski. Zawody zostały wpisane do oficjalnego kalendarza zawodów Polskiej Federacji  Łodzi Smoczych w Gdańsku. W Tumski Cup zapowiedziały swój udział profesjonalne drużyny m.in. z Polski, Czech i Niemiec oraz amatorzy.

Pomysłodawcą zorganizowania we Wrocławiu wyścigów łodzi smoczych był Paweł Rańda, utytułowany wioślarz, wicemistrz olimpijski z 2008 roku, medalista mistrzostw świata i Europy. Pierwsza edycja zawodów Tumski Cup odbyła się w 2010 roku.

Wyścigi smoczych łodzi: czym są i skąd się wzięły? 

Tumski Cup: harmonogram i zasady zawodów

Tumski Cup: zgłoszenia do regat

Tumski Cup: warsztaty samoobrony i pokazy sztuk walki

Tumski Cup: miasteczko sportów The World Games 2017

Tumski Cup: chińska kultura podczas wyścigów smoczych łodzi

Tumski Cup: spotkajmy się przy WRO

Tumski Cup: to oni będą rywalizować w wyścigach smoczych łodzi

Organizatorzy:

Patron medialny:

Partnerzy:

Zobacz także

Bulwar Xawerego Dunikowskiego