VIII Regaty o Puchar UKS Żeglarz już w najbliższy weekend

Mimo że lato nieubłaganie zmierza ku końcowi, na co wskazują coraz niższe temperatury, sezon na Odrze jeszcze się nie kończy. Przed nami VIII Regaty o Puchar UKS Żeglarz, które odbędą się już 9 i 10 września na zimowisku barek – Osobowice I.

Po raz kolejny zapaleni żeglarze zaprezentują się na wrocławskiej rzece i powalczą o puchar Uczniowskiego Klubu Sportowego Żeglarz. Zawodnicy będą rywalizowali w pięciu kategoriach łodzi: Optimist gr. A, Optimist gr. B, Laser 4.7, Laser Radial, Cadet. Rozpoczęcie regat zaplanowano na 9 września na godzinę 11:30. Zawody poprzedzi uroczyste otwarcie.

Program regat

09.09.2017 – sobota

8:30 – 10:00 – przyjmowanie zgłoszeń

10:30 – uroczyste otwarcie regat na terenie przystani

11:00 – odprawa z SG regat

11:25 – sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia

Po zakończeniu wyścigów odbędzie się grill dla zawodników i trenerów.

10.09.2017 – niedziela

9:55 – sygnał ostrzeżenia do pierwszego wyścigu dnia

  1. 15:30 – uroczyste zakończenie regat

Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu mają jeszcze kilka dni na zgłoszenie uczestnictwa. Zapisów można dokonywać do 8 września, kierując wiadomość na adres mailowy: vm.sailingteam@gmail.com. W zgłoszeniu należy podać nazwę regat, klasę, nr żagla, imię i nazwisko, rok urodzenia, nr licencji, datę ważności badań lekarskich oraz nazwę klubu. Uczestników obowiązują opłaty wpisowe, których wysokość zależy od kategorii, w której wystartują:

  • OPP gr A i B – 20 zł
  • LASER 4.7 – 20 zł
  • LASER RADIAL – 20 zł
  • CADET – 40 zł/jacht

Każdy uczestnik powinien się także zgłosić na miejscu regat w dniu ich rozpoczęcia.

Zdobywcy I, II oraz III miejsca otrzymają puchary i pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy poszczególnych klas zostaną obdarowani dodatkowo nagrodami.
Szczegóły dotyczące regat można znaleźć na stronie organizatora: http://www.uks-zeglarz.pl/.