W poszukiwaniu wrocławskich krasnali: Wyspa Piasek i Wyspa Młyńska

Po poszukiwaniach krasnali, które zamieszkują Ostrów Tumski i Ogród Botaniczny, czas na spacer Wyspą Piasek i Wyspą Młyńską, gdzie również spotkamy kilka wrocławskich skrzatów.

Pracz Odrzański, Fot. www.krasnale.pl

Pracz Odrzański – pogłoski mówią, że był jednym z pierwszych krasnali, jakie zawitały do Wrocławia po Papie Krasnalu. Na co dzień oddaje się swojej pracy, piorąc skrzacie czapki. Stał się bohaterem nie tylko dla skrzatów, ale także dla wielu Dużych Ludzi zamieszkujących Wrocław. Podobno to on był inicjatorem akcji ratunkowej podczas powodzi w 1997 roku.

Kapitańskie Bliźniaki – Nerida i Wiktoria zamieszkują statki wycieczkowe kursujące latem po Odrze. Pilnują, aby turyści podczas rejsu nie wychylali się za burtę. Ich imiona pochodzą właśnie od nazw statków, które rok rocznie cumują przy Wyspie Piasek i Bulwarze Piotra Włostowica. A może to statki nazwano na cześć Kapitańskich Bliźniaków?

Gazuś – nazywany także Latarnikiem Tumskim. Dba o to, aby Ostrów Tumski lśnił najjaśniej wśród innych dzielnic Wrocławia. Zamieszkał na jednej z latarni przy Moście Tumskim nie bez przyczyny. Ma stamtąd blisko do pracy, a przy okazji pilnuje kłódek, które na moście przypięli zakochani.

Sprawiedliwiusz – jest dobrym duchem studentów Wydziału Zarządzania i Prawa Wyższej Szkoły Prawa im. Heleny Chodkowskiej. Chodzą pogłoski, że podpowiada studentom na kolokwiach.

Piastosław I Złocisty – studenci często spędzają w jego towarzystwie piątkowe i sobotnie wieczory, racząc się napojem tak złocistym, jak imię tego skrzata.

Młynarz Tumski, Fot. www.krasnale.pl

Piastosław celowo zamieszkał tuż przy jednej z uliczek prowadzących na Wyspę Słodową. Nie może przecież opuścić żadnej okazji do wychylenia kufla w doborowym towarzystwie.

Młynarz Tumski – od wielu lat dbał, aby mieszkańcom nie zabrakło mąki do wypieku chleba. Zadomowił się przy Młynie “Maria”, gdzie w czasach jego świetności naprawiał wszelkie usterki i dbał, aby płyn pracował jak należy. Od zamknięcia “Marii” Młynarz Tumski odpoczywa od obowiązków, wpatrując się w taflę wody i witając przechodniów.

Zobacz także

Wyspa Młyńska

Wyspa Piasek