W XI LO rusza klasa wioślarska

Aż 10 godzin zajęć wychowania fizycznego w tygodniu w ramach których większość pochłoną treningi wioślarskie. Taką ofertę dla swoich uczniów przygotowało XI Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu. Projekt ruszy od nowego roku szkolnego. Trwają zapisy.

– W ramach dziesięciu godzin zajęć WF, trzy będą przeznaczone na klasyczny program a pozostałe siedem na program klasy wioślarskiej – opowiada Magdalena Wesołowska-Rańda z XI LO, pomysłodawczyni klasy dla przyszłych wioślarzy. – Zajęcia będą mogły być prowadzone przez cały rok dzięki sprzętowi takiemu jak ergometry, które udostępnia szkoła. Będziemy je wykorzystywać głównie w zimie. Do tego dojdą zajęcia na siłowni. Natomiast w sezonie zajęcia będą się odbywały na wodzie przy wsparciu trenerów z AZS – dodaje.

 

W projekt zaangażował się wspomniany klub wioślarski AZS Politechnika Wrocławska i wicemistrz olimpijski z Pekinu Paweł Rańda. Dzięki temu klasa ma szansę stać się pierwszym krokiem do kariery wioślarskiej dla uczniów liceum.

 

Jak trafić do klasy wioślarskiej? – Obecni gimnazjaliści deklaracje mogą składać do końca roku szkolnego. By pomóc w dobrym wyborze organizujemy piknik wioślarski 2 czerwca na terenie naszej szkoły. Impreza potrwa od godziny 10 rano. Będzie można porozmawiać z trenerami, poćwiczyć na ergometrze i oczywiście złożyć deklarację przystąpienia do klasy wioślarskiej – zaprasza Magdalena Wesołowska-Rańda.