Wakepark na Gliniankach staje się rekreacyjnym centrum Wrocławia

Nowe wyciągi do sportów wodnych, flyboard, boiska do siatkówki plażowej, rowery wodne, kajaki – wrocławski wakepark nie zwalnia tempa i w tym roku zaoferuje wrocławianom dużo więcej atrakcji niż w zeszłym sezonie. A w trakcie Euro 2012 na terenie Glinianek zamieszkają miłośnicy futbolu – powstanie tam pole namiotowe na 2 tysiące osób.

Najciekawiej z nowości zapowiada się flyboard, czyli coś, co trudno opisać słowami. Z grubsza chodzi o urządzenie zasilane strumieniem wody (pompowanej przez 18-metrowy waż przyłączony do turbiny skutera wodnego), dzięki któremu możemy naprzemiennie unosić się w powietrze (nawet na wysokość 8 metrów!) i zanurzać w wodzie. Jak pływanie na flyboardzie wygląda w praktyce, zobaczycie np. tu: http://youtu.be/wu9dLanT4Zc. Chętni będą mogli już niedługo spróbować swoich sił na Gliniankach.

We wrocławskim wakeparku pojawią się też nowe wyciągi do pływania na wakeboardzie i nartach wodnych.

– Do Euro 2012 uruchomimy dwa kolejne, małe wyciągi, z których korzysta się pojedynczo, a pod koniec sezonu chcemy postawić duży wyciąg w systemie 5.0. Może na nim pływać jednocześnie nawet 12 osób – tłumaczy Łukasz Krutak ze spółki Wakepark Wrocław.

Na Glinianki mają przyjeżdżać jednak nie tylko miłośnicy sportów ekstremalnych. Już w nadchodzącym sezonie do dyspozycji wrocławian będą boiska do siatkówki plażowej, kajaki, rowery wodne, a także kąpielisko, szkółka i klub sportowy oraz nowy beach bar.

Zapowiadane są także liczne imprezy. Pierwsza z nich, czyli kolejna edycja WrocLoveWater już 19 maja.

To nie koniec ambitnych planów założycieli Wakeparku. W najbliższych latach marzy im się rozbudowanie całej infrastruktury.

– Docelowo mają tam być dwa duże wyciągi do sportów wodnych, hotel, sale konferencyjne i restauracje. Powinniśmy zdążyć ze wszystkim do World Games w 2017 roku – mówi Łukasz Krutak.

Natomiast podczas czerwcowego Euro 2012 na Gliniankach powstanie ogromny camping. Zamieszka w nim nawet 2 tysiące kibiców. W cenę za noclegi na Pole Position Camp (tak oficjalnie będzie się nazywać pole namiotowe), wliczone zostaną także śniadania, ubezpieczenie, dostęp do strefy sanitarnej i kartę do bezgotówkowego systemu płatniczego. Na terenie campingu będzie sklep, kantor i plac zabaw.