We Wrocławiu powstaną mikrokawalerki dla studentów

W październiku ruszy budowa Startera – w dawnym Hotelu Asystenta przy Wybrzeżu Pasteura we Wrocławiu ma powstać ultranowoczesny budynek a w nim 170 mikroapartamentów o metrażu od 12 do 24 metrów kwadratowych.

Zgodnie z harmonogramem mieszkania z I etapu (czyli 170 kawalerek) zostaną oddane w pierwszym kwartale 2013 roku. Mają w nich zamieszkać głównie studenci.

 

– Tworzymy mieszkania dla młodych ludzi, będących w ciągłym ruchu, którzy są otwarci na nowości. Nasza oferta trafia do tych, dla których najważniejsza jest nie tyle powierzchnia mieszkania, co jego funkcjonalność, lokalizacja i udogodnienia jakie oferuje, a tych ostatnich jest tu naprawdę mnóstwo – mówi Dariusz Wilczewski, prezes firmy Dolnośląskie Inwestycje S. A., która buduje Startera.

 

Pomysł przywędrował do nas z zachodu. W centrum Paryża czy Londynu coraz liczniej powstają budynki wypełnione mikromieszkaniami. Starter będzie się jednak od nich różnił.

 

– Postawiliśmy na wysoki komfort, który przy niewielkim metrażu nabiera kapitalnego znaczenia. Dlatego o naszych mieszkaniach mówimy mikroapartamenty, bo pomimo niewielkich rozmiarów, poziom wyposażenia i standard wykonania ma być konkurencyjny wobec produktów z górnej półki – dodaje Dariusz Wilczewski.

 

W mieszkaniach, oprócz szerokopasmowego Internetu czy telewizji i telefonii cyfrowej, znajdziemy również takie ciekawostki jak wspólna pralnia powiadamiająca SMS-em o zakończeniu prania, klimatyzacja w każdym mieszkaniu, system kart magnetycznych zamiast kluczy, klubokawiarnia czy fitness zlokalizowane na terenie budynku.

 

– W mieszkaniach będzie można też zamówić np. sprzątanie czy śniadania. To usługi z pogranicza hotelu, ale uważamy, że doskonale uzupełniają ofertę mieszkań dla ludzi ceniących swój czas – wyjaśnia Dariusz Wilczewski.

 

Dzięki zastosowanemu systemowi segregacji odpadów, mieszkańcy przez pierwsze trzy lata nie będą płacić za wywóz śmieci. W każdym mieszkaniu znajdzie się zgniatarka butelek i puszek. Rachunki za prąd zmniejszą się dzięki LED-owemu oświetleniu części wspólnych, a w budynku zamiast tradycyjnego parkingu znajdzie się monitorowana rowerownia na 170 pojazdów oraz wypożyczalnia samochodów elektrycznych.

 

– Nie można pominąć też niezwykle ważnego aspektu jakim jest sama rewitalizacja. Postanowiliśmy odnowić istniejący już budynek a w drugim etapie inwestycji dostawić do niego nowy. Dzięki takiemu zabiegowi unikamy produkcji setek ton gruzu i innych zanieczyszczeń – tłumaczy Dariusz Wilczewski.

 

Deweloper zadbał by budynek posiadał status prawny, który umożliwia nabywcom zwrot całości podatku VAT zapłaconego przy zakupie. Takie rozwiązania są powszechnie stosowane w apartamentowcach. Niewielki metraż w połączeniu z możliwością odliczenia podatku sprawia, że posiadaczami Startera możemy się stać już za niecałe 90 tys. złotych.

 

– Tak tanich mieszkań nie ma na wrocławskim rynku – podkreśla Dariusz Wilczewski