Weekend z Eenerga Sailing i Uczniowskim Klubem Żeglarz

Most Milenijny /CC/ wikipedia.org

Most Milenijny /CC/ wikipedia.org

Prezentacja sprzętu żeglarskiego, gry i zabawy dla najmłodszych, regaty modeli żaglówek oraz inauguracyjny trening uczestników programu Energa Sailing Edukacja. Wszystkie wymienione atrakcje zostały zaplanowane na 9 i 10 maja, przy Moście Milenijnym.

Organizatorzy, czyli Grupa Energa oraz Uczniowski Klub Żeglarski Żeglarz, zapraszają do uczestnictwa w wydarzeniach w sobotę i niedzielę od godziny 11:00. Impreza odbywa się pod hasłem „Dni Otwarte”, a jej głównym celem jest zaprezentowanie autorskiego programu Edukacji Żeglarskiej „Energa Sailing”.

W sobotę, na Przystani UKS Żeglarz (przy ul. Osobowickiej 70), zawodnicy Uczniowskiego Klubu zaprezentują sprzęt zarówno na wodzie, jak i na brzegu. Uczestnicy Programu uczęszczają na zajęcia z żeglarstwa już od początku marca, a więc będzie to dla nich okazja do zademonstrowania zdobytych umiejętności. Między godziną 13:00 a 15:00 specjaliści zaprezentują jak wygląda szkolenie psów ratowniczych.

Niedziela upłynie pod znakiem rodzinnego wypoczynku. Wszystkie dzieci, które przybędą na przystań będą miały możliwość, wspólnie z uczestnikami programu Energa Sailing i zawodnikami, wziąć udział w grach i zabawach, w których nagrodami będą drobne upominki. Będzie można również spróbować sił w sklejaniu modeli. Zespół Pracowni Modelarskich MDK im. M. Kopernika we Wrocławiu przygotuje modele łódek, które będzie można na miejscu, pod okiem instruktora, samodzielnie skleić. Zwieńczeniem pracy będzie udział w mini zawodach modelarskich. A wszystko to przy szantach i grillu.

Wodniacy ucieszą się zapewne na wieść o najważniejszej atrakcji tej imprezy. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę organizatorzy umożliwią pływanie „OMEGAMI”. Poniżej załączamy szczegółowy harmonogram wydarzeń.

Plan Weekendu z Energa Sailing:

Sobota:

11:00 – zbiórka zawodników (przygotowanie sprzętu)

11:30 – odprawa zawodników (zapoznanie z zespołem trenerskim)

12:00 – rozpoczęcie wspólnych treningów na wodzie.

14:00 – rozpoczęcie treningu dla grupy początkującej

15:00 – koniec treningów dla zawodników (odprawa z trenerami)

17:00 – koniec treningów grupy początkującej.

11-15 – wszyscy trenerzy i zawodnicy nieuczestniczący w zajęciach na wodzie są dostępni dla osób odwiedzających.

Niedziela:

11:00 – rozpoczęcie imprezy głównej

12:00 – zabawy i konkurencje sportowe dla dzieci, zajęcia na wodzie dla zawodników. Regaty modeli żaglówek, sklejanie modeli przygotowanych przez klub modelarski z Wrocławia. Dla wszystkich uczestników jak i odwiedzających przewidziany jest poczęstunek daniami z grilla.

Zobacz także

Most Milenijny