Wild Run – charytatywny bieg po wrocławskim ZOO

Początek tegorocznej jesieni daje wrocławianom wiele okazji do aktywności fizycznej i sprawdzania swoich sił w różnego rodzaju biegach i maratonach. Po PKO Maratonie Wrocławskim i biegu charytatywnym Uniwersytetu Medycznego przychodzi czas na Wild Run, czyli bieg… po wrocławskim ZOO.

Wild Run, który odbędzie się w najbliższą sobotę – 7 października o godzinie 16:30 – jest organizowany przez Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław, ZOO we Wrocławiu oraz Fundację ZOO Wrocław – DODO. Pomysł na bieg między wybiegami zwierząt powstał z myślą o ratowaniu zagrożonych gatunków żyjących w Afryce.

Działania zmierzające do pomocy afrykańskim, ginącym gatunkom zostaną pokryte z funduszu zebranego podczas sobotniego biegu. Każdy zawodnik musiał bowiem uiścić opłatę startową. Dla chętnych przygotowano także koszulki techniczne w cenie 30 zł. Wszystkie 800 miejsc startowych zostało już zarezerwowane. Zapraszamy jednak do kibicowania zawodnikom.

Każdy uczestnik biegu otrzyma pakiet startowy, w którym znajdzie się pamiątkowy medal, wstęp do wrocławskiego ZOO, numer startowy, woda, posiłek regeneracyjny w dniu biegu. Zwycięzcy zostaną wyłonieni w kategoriach zależnych od wieku oraz w kategorii OPEN kobiet i mężczyzn. Pierwsze 3 osoby, które ukończą bieg w tej klasyfikacji otrzymają także puchary.

Fot. www.wildrun.eu

Wild Run to 10 km niepowtarzalnych emocji i dobrej zabawy. Tym bardziej, że zawodnikom będą kibicować jedyni w swoim rodzaju widzowie: słonie, żyrafy, lwy i pozostałe zwierzęta zamieszkujące tutejszy ogród zoologiczny. Dwie pętle biegu, po 5 km każda, pozwolą zawodnikom sprawdzić swoje możliwości i przyjemnie spędzić czas, ratując przy tym afrykańskich kolegów mieszkających w naszym ZOO zwierzaków.

 

Poza biegiem głównym, w którym może startować młodzież i dorośli, organizatorzy zaplanowali także atrakcje towarzyszące dla najmłodszych. Bieg Pingwinka na ok. 100 metrów dla dzieci w wieku od 3 do 5 lat oraz Bieg Lemura na ok. 200 metrów dla dzieci między 6 a 8 rokiem życia wystartuje tuż po wyścigu głównym, tj. o godzinie 18:00. Udział w wydarzeniach towarzyszących jest bezpłatny i nie ma charakteru rywalizacji. Liczy się, jak zawsze, dobra zabawa. Nagrodzone zostaną wszystkie dzieci, które przekroczą linię mety.

Szczegóły Wild Run znajdziecie na oficjalnej stronie biegu: www.wildrun.eu.

Zobacz także

Wrocławskie ZOO