Wiosną ruszy budowa kolejki nad Odrą

Projekt inwestycji jest już gotowy. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, od nowego roku akademickiego mieszkańcy miasta, a w szczególności studenci Politechniki, będą mogli korzystać z przeprawy nad Odrą pomiędzy ulicą Wyspiańskiego a Na Grobli.

Koszt inwestycji to 12,7 miliona złotych. Wykonawca, firma Doppelmayr, ma 11 miesięcy na oddanie obiektu do użytkowania od momentu podpisania umowy. Tę podpisano jesienią, obecnie jest już gotowy projekt kolejki. Możemy się więc spodziewać, że pod koniec tego roku będzie można korzystać z przeprawy nad Odrą. Obecnie wykonawca stara się o pozwolenie na budowę.

Kolejka nad Odrą ma mieć ponad 370 metrów długości, a czas przejazdu ma wynosić około dwóch minut. Pasażerów będą wozić dwie kabiny, w których łącznie będzie mogło przejechać 30 osób. Kolejka połączy kampus Politechniki Wrocławskiej przy Wyspiańskiego z Geocentrum położonym na Grobli.

Studenci Politechniki Wrocławskiej będą mogli podróżować kolejką za darmo. Pozostali pasażerowie będą mogli posłużyć się biletem zakodowanym na Urban Card. Na razie nie wiadomo, jak zostanie rozwiązana kwestia jednorazowych przejazdów.