Wrocław ma aplikację mobilną na Euro 2012

Aktualne informacje o wydarzeniach w mieście, opis ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych, trasy spacerowe i biegowe, rozkłady jazdy z wyszukiwarką połączeń – to wszystko można znaleźć w mobilnej aplikacji, którą właśnie zaprezentował wrocławski urząd miejski. Za darmo będą już mogli korzystać z niej kibice, którzy odwiedzą nasze miasto podczas Euro 2012.

Ale kibice to nie jedyna grupa, z myślą o której przygotowywano aplikację. Mobilny przewodnik skierowany jest zarówno do gości z zagranicy, jak i do mieszkańców Wrocławia. Wrocławianom aplikacja ma ułatwić poruszanie się po mieście, a turystom pomoże w odkryciu najciekawszych miejsc w stolicy Dolnego Śląska.

– Aplikacja jest wyjściem naprzeciw światowym tendencjom rynkowym w dziedzinie technologii mobilnych – podkreśla Paweł Romaszkan, dyrektor biura promocji we wrocławskim magistracie.

Urzędnicy chcą, żeby w rozwijaniu przewodnika pomagali sami wrocławianie. Pracownicy magistratu liczą, że w ten sposób aplikacja będzie idealnie odpowiadać potrzebom użytkowników.

– Czekamy na sygnały, czego w niej brakuje, jak ją udoskonalić i co dodać – dodaje Paweł Romaszkan.

Aplikacja jest dostępna zarówno w Google Play (dla posiadaczy urządzeń z systemem Android) , jak i w AppStore (dla osób z iPhone’ami). Można ją pobrać za darmo. W zależności od ustawionego języka telefonu, przewodnik automatycznie ustawi się na wersję polsko- lub anglojęzyczną.

Przewodnik działa też w trybie offline, co znaczy, że użytkownicy mogą korzystać z aplikacji bez konieczności nawiązywania połączenia z Internetem. Aplikacja wykorzystuje również geolokalizację, czyli lokalizację GPS.

– Kluczem jest tu hasło „tu i teraz”. Istotne jest to, co dzieje się wokół użytkownika w czasie i miejscu, w którym akurat jest – jakie atrakcje i zabytki pojawiają się na drodze zwiedzającego, które kawiarnie w pobliżu są w danej chwili otwarte, gdzie akurat odbywają się jakieś imprezy – tłumaczy Tomasz Ostrowski z Amistad Group, która przygotowała aplikację.

Znajdziemy tu aktualne informacje o wydarzeniach w mieście, takich jak wystawy, koncerty, imprezy sportowe oraz repertuar kin i teatrów. Przewodnik mobilny zawiera też opisy ciekawych miejsc i atrakcji turystycznych – zabytków, muzeów, miejsc dla dzieci, parków, pubów, restauracji, obiektów sportowych, a także trasy spacerowe i biegowe po najciekawszych zakątkach Wrocławia.

Ważnym elementem aplikacji są rozkłady jazdy z wyszukiwarką połączeń. Wszystkie znajdujące się w bazie wydarzenia, miejsca, a nawet przystanki autobusowe i tramwajowe zapisać można w specjalnym plannerze.

Pobierz przewodnik mobilny z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.wroclaw

Pobierz przewodnik mobilny z AppStore:

http://itunes.apple.com/pl/app/wroc-aw-przewodnik-miejski/id525409076?mt=8