Wrocławska plaża rozbłyśnie kolorami

Na początek – flash mob. Być może później festiwal kolorów przerodzi się w regularne wydarzenie. W tę sobotę w Kafe Plaża będzie można obsypać siebie i innych wszystkimi kolorami tęczy.

Święto Holi w Indiach zapowiada wiosnę i żegna zimę. Ludzie zbierają się w jednym miejscu, wspólnie się bawią, by w jednym momencie wyrzucić w niebo kolorowy proszek. Tym samym w powietrzu wiruje tęcza, opadająca później na ludzi. Jak to wygląda? Zobaczcie na filmie:

Festiwal kolorów organizowany jest w wielu miejscach na świecie. Kolorowe chmury fruwały już w Polsce – podczas tegorocznej edycji Przystanku Woodstock. W trakcie koncertów co rusz ktoś wyrzucał w górę kolorowy proszek. Cena jednego woreczka to około 8 zł, jednak dzięki sponsorowi, marce Persil, każdy uczestnik otrzyma woreczek z proszkiem za darmo. Festiwal wspiera również Moico – o oprawę muzyczną zadba ReadyMades.

Kolory Holi to proszek stworzony z naturalnych barwników roślinnych. Nie powoduje podrażnień ani uczuleń, łatwo się go zmywa. Woreczki z różnobarwnym proszkiem będzie można kupić na miejscu, bez problemu można również dostać je w internecie.

Pierwszy wrocławski Festiwal Kolorów ma formę flash moba. 17 sierpnia nadodrzańska Kafe Plaża rozbłyśnie chmurą kolorów – start o godzinie 19:00. Do wydarzenia można dołączyć na Facebooku.