Wrocławski Sylwester w międzynarodowym klimacie

Bez Dody, ale z Kayah, Zakopower i artystami z całego świata Wrocław przywita Nowy Rok. Wielokulturową muzyczną ucztę pokaże całej Polsce telewizyjna dwójka, a na wrocławski Rynek może zawitać nawet 200 tysięcy osób.

Zakopower, T.Love, Kayah, Brodka i doskonale znany mieszkańcom Wrocławia Lech Janerka to największe gwiazdy  Sylwestra z Dwójką. W sercu Stolicy Dolnego Śląska czyli na Wrocławskim Rynku zapanuje wielokulturowy klimat i zagoszczą różne gatunki muzyczne. Dobór gwiazd i wspomagających je mniej znanych muzyków pokazuje, że Wrocław chce pokazać jak podczas masowej imprezy można zadbać również o poziom artystyczny. Urząd miejski i telewizyjna dwójka szykują więc zabawę na miarę świeżo upieczonej Europejskiej Stolicy Kultury 2016.
Wyzwanie międzynarodowej zabawy sylwestrowej podjęła między innymi Kayah, która wspólnie z liczną kapelą cygańską przypomni największe przeboje z płyty „Kayah i Bregović”. Atmosferę rozgrzeją też górale z Zakopower i artyści Teatru Muzycznego Capitol, którzy wykonają fragmenty niezapomnianego musicalu „Hair”. Z kolei folkowa kapela R.U.T.A. zagra wspólnie z muzykami z Ukrainy i Kraju Basków.

O dobre nastroje bawiących się przed telewizorami i na wrocławskim Rynku zadba też Urszula Dudziak, Brodka, T.Love, grupa IncarNations i legenda wrocławskiego rocka Lech Janerka. Nie zabraknie też Las Balkanieras, Pako Sarr z Senegalu i Vavamuffin. Całości dopełni występ londyńskiej formacji Dub Pistols i Basków z Oreka Tx.  Warto podkreślić, że silna reprezentacja Baskijska na tegorocznej zabawie sylwestrowej to efekt współpracy Wrocławia i hiszpańskiego San Sebastian w ramach projektu ESK 2016.

Muzyczny deser już w Nowym Roku zaserwują L.U.C i Alicją Węgorzewską. Za reżyserię imprezy odpowiada Konrad Imiela, a poprowadzą ją Grażyna Torbicka i Hubert Urbański.

Start sylwestrowej zabawy już dziś o godz. 20. Telewidzowie przeniosą się na wrocławski Rynek  godzinę później czyli o 21. Zabawa potrwa do 2, a po północy nie zabraknie oczywiście pokazu sztucznych ogni.