Wrocławskie fontanny kończą sezon. Woda popłynie znów na wiosnę

W tym tygodniu wyłączone zostaną między innymi Fontanny przy ulicy Oławskiej, „Zdrój” w rynku oraz fontanna na placu Solnym.

W tym tygodniu wszystkie wrocławskie fontanny będą systematycznie wyłączane – woda przestanie w nich płynąć. Zawsze na początku listopada miejskie wodotryski kończą sezon i czekają na wiosnę. Niektóre z nich są dodatkowo po części demontowane, dlatego nie można wyłączyć ich w ciągu jednego dnia.

W tym roku fontanny później rozpoczęły sezon. Zwykle na początku kwietnia wiekszość z nich w pełni funkcjonowała, w tym roku jednak zima trwała sporo dłużej. Jednocześnie do końca października utrzymywała się ciepła, wczesnojesienna pogoda i dość wysokie temperatury. To pozwoliło utrzymać fontanny kilka dni dłużej i wodotryski skończą sezon w pierwszym tygodniu listopada.

Wyłączane będą fontanny, którymi opiekuje się Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, czyli fontanna Zdrój na rynku, fontanna na placu Solnym, szermierz z placu Uniwersyteckiego, fontanny na placu Jana Pawła II i placu Orląt Lwowskich, a także przy ulicy Szewskiej, przy kampusie PWr na Wyspiańskiego oraz fontanna przy Oławskiej.