Wrocławskie ZOO zaprasza na obchody swoich 150. urodzin!

fot. rafales2008/ CC by 2.0/ flickr.com

fot. rafales2008/ CC by 2.0/ flickr.com

Od 10 do 12 lipca na zwiedzających czekać będą (prócz zwierząt) rozmaite atrakcje w postaci sesji zdjęciowych w klimacie XIX wieku i pokazy filmu animowanego o historii ogrodu. Z tej okazji ZOO i serwis WroclawNadOdra.pl przygotowały specjalny konkurs!

Wrocławskie ZOO rozpoczęło obchody swojego 150-lecia już z początkiem czerwca. Kulminacja świętowania okrągłej rocznicy nastąpi 10 lipca, bo właśnie tego dnia w 1865 roku ZOO otworzyło swoje bramy dla zwiedzających.

Pierwsza część uroczystości odbyła się jeszcze w czerwcu. Na uroczyste spotkanie w Sali Wielkiej wrocławskiego ratusza, przybyli: prezydent miasta, wiceprezydenci, rada miasta i przedstawiciel marszałka województwa. Wszyscy wysłuchali długiej historii ZOO, którą opowiedział dr Leszek Solski, po czym zapoznali się w wystawą fotogramów prezentującą niemiecko-polska historię ogrodu, którą oglądać można przechodząc dreptakiem wzdłuż ulicy Oławskiej. Fotogramy opatrzone krótkimi omówieniami i opisami historii ogrodu zostaną tam do niedzieli (12 lipca). Później wystawa zostanie przeniesiona na teren ZOO.

Na spotkaniu i spacerze szlakiem wystawy pojawili się również goście z polskich ogrodów zoologicznych. Wzięli oni również udział w dwudniowej sesji zorganizowanej na terenie ZOO. Konferencja dotyczyła sposobów budowy oraz rodzajów inwestycji, które mają na celu polepszenie ekspozycji zwierząt i warunków w jakich przebywają, z korzyścią dla nich samych oraz dla zwiedzających. To jednak nie wszystko, czym ZOO pragnie uświetnić 150. rocznicę istnienia.

Po części oficjalnej czas na atrakcje, które pracownicy ZOO przygotowali dla zwiedzających. Przed nami urodzinowy weekend (między 10 a 12 lipca), który warto spędzić w ogrodzie zoologicznym.

W piątek, sobotę i niedzielę między godziną 11:00 a 13:00 zaplanowane jest spotkanie z prezesem ZOO i z autorem książki o historii ogrodu, wydanej z okazji jubileuszu. Na tarasie Terrarium zostanie również zorganizowana akcja podpisywania kroniki.

W każdym z tych trzech dni będzie również można (w godzinach otwarcia ogrodu) obejrzeć projekcję filmu animowanego o historii ZOO. Pokaz odbędzie się w sali konferencyjnej Afrykarium. Codziennie między godziną 13:00 a 15:00 będzie można wziąć udział w konkursie, który sprawdzi stan wiedzy o wrocławskim ZOO! Konkurs wiedzy z przymrużeniem oka i jubileuszowymi gadżetami będzie odbywać się przy wyspie lemurów.

Tylko w piątek, czyli 10 lipca, będzie można przenieść się w czasie i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z animatorami w strojach z XIX wieku. W końcu to najbardziej wyjątkowy dzień w czasie jubileuszowych obchodów.

Przypominamy, że do 9 lipca (do godziny 16:00) czekamy na wasze zgłoszenia w konkursie, w którym rozdajemy bilety wstępu do wrocławskiego ZOO. Jedyne co musicie zrobić to użyć wyobraźni i napisać nam, jakie zwierze zabralibyście z ZOO na spacer nad Odrę. Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się tutaj.

Zachęcamy odwiedzenia ZOO w czasie urodzinowego weekendu!