5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Strona wydarzenia

Kolejna edycja nocnego, półmaratońskiego biegu ulicami Wrocławia odbędzie się 17 czerwca. Biegacze wystartują o 22:00 ze Stadionu Olimpijskiego. Na starcie stanie 11 000 osób z ponad 30 krajów. Pierwsi zawodnicy dobiegną na metę po niecałej godzinie, a ostatni najpóźniej o 1:30.

Półmaraton to dla mieszkańców Wrocławia chwilowe utrudnienia – na czas biegu zostanie zamknięta część ulic, a linie komunikacji miejskiej zmienią swoje trasy. Imprezie będzie towarzyszyć mnóstwo atrakcji, nie tylko dla biegaczy.

Motywem przewodnim 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu będzie film i muzyka filmowa. Każda strefa startowa wyruszy w trasę wśród dźwięków innego hitu kinowego – biegacze sami wybrali poszczególne utwory w mediach społecznościowych. Muzyka filmowa będzie im towarzyszyć także w wybranych miejscach Wrocławia – w pobliżu trasy rozstawione zostanie kilka punktów z nagłośnieniem, w których będzie odtwarzana przygotowana lista utworów.

W pobliżu Stadionu Olimpijskiego rozstawione zostanie bezpłatne kino plenerowe, w którym wszyscy chętni będą mieli okazje obejrzeć pełnometrażowe film o tematyce biegowej.

Uczestnicy będą mieli możliwość przemierzenia trasy w „grupie turystycznej”. Każdy z biegaczy może wybrać ukończenie trasy bez nacisku na jak najlepszy czas i bicie rekordu, ale za to z opowieścią o historii Stolicy Dolnego Śląska i najciekawszymi faktami z dziejów Wrocławia, przekazywanymi na żywo przez pacemakera-przewodnika.

PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego to z kolei doskonała okazja, by „zarazić” swoich bliskich pasją biegową! Amatorzy biegania wyruszą na trasę 2 godziny przed startem głównej imprezy – 5. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu, dokładnie o. godz. 20.00, i będą mieli do pokonania dystans mili olimpijskiej, czyli 1609 m. W tym roku limit uczestników ustalono na 500 osób!   Zapisy do biegu zostały uruchomione 19 majai potrwają do 15 czerwca. Aby wziąć udział w biegu należy się zapisać się elektronicznie i zapłacić 10 zł za numer startowy. Każdy z uczestników otrzyma w Sekretariacie Biegu numer startowy, a po ukończeniu biegu pamiątkowy medal!