Co dalej z kamienicą na Wyspie Słodowej?

Data wydarzenia

Miejce

kamienica wyspa slodowa (2)„Wrocław rozmawia” to hasło przewodnie kolejnych konsultacji społecznych, które mają pomóc zadecydować o losach jedynej kamienicy, która pozostała na Wyspie Słodowej po XIX-wiecznej zabudowie. Przyjdź i podziel się swoją opinią na temat tego jak ją zagospodarować. W środę, 15 kwietnia, kolejne spotkanie.

Urząd Miasta zaprasza do włączenia się w kolejne spotkanie w ramach konsultacji społecznych, które odbędzie się 15 kwietnia w Infopunkcie Nadodrze, przy ul. Łokietka 5, o godzinie 18:00.

Uczestnicy spotkania dowiedzą się w jakim miejscu, na stronie www.wroclaw.pl/rozmawia, znaleźć można dokumenty dotyczące kamienicy i jej najbliższej okolicy. Zapoznanie się z ich treścią powinno ułatwić decyzję o tym jak zagospodarować ponad stuletnią kamienicę. Organizatorzy spotkania zaprezentują również statystyki policyjne informujące o zdarzeniach na Wyspie Słodowej i Bielarskiej z roku 2013 i 2014, a także z okresu, gdy nie było monitoringu i po jego zainstalowaniu. W ramach zaplanowanej części merytorycznej odbędzie się również podsumowanie warsztatów moderowanych przez profesora Piotra Lorensa. Warsztaty „Zrób sobie kamienicę” zostały przeprowadzone pod koniec marca w CRZ Krzywy Komin.

Kolejną częścią spotkania będzie otwarta dyskusja, którą poprowadzi Bartłomiej Świerczewski. Tu głos będą mieć mieszkańcy Wrocławia. Organizatorzy zapewniają, że postarają się odpowiedzieć na wszystkie pytania i zachęcają także do wysyłania ich na adres rozmawia@um.wroc.pl.

Warto pamiętać, że konsultacje w sprawie kamienicy przy Wyspie Słodowej 7 potrwają do 30 maja. Do tego terminu, według planu, powinny odbyć się warsztaty oraz siedem spotkań z mieszkańcami. Następnie zebrane wnioski, uwagi i pomysły zostaną przekazane w formie raportu prezydentowi Wrocławia i Radzie Miejskiej.

Terminarz kolejnych spotkań:

• 29 kwietnia– sala 2D, Wydział Prawa, Administracji i Ekonomii UWr, godz. 18.00-19.30.