Finał sezonu na Wyspie Słodowej

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

W ostatni weekend września Wyspa Słodowa będzie tętnić życiem. Zachęcamy do udziału w VIII Wrocławskich Dniach Promocji Zdrowia. Ponadto wśród atrakcji znajdą się także koncerty, atrakcje sportowe oraz wyścig łodzi smoczych Tumski Cup.

W piątkowy wieczór, o godz. 18.00, weekend rozpoczniemy koncertem Otwartej Sceny. Na Wyspie Słodowej usłyszymy metalowy zespół Lifephobia oraz mocne rockowe granie grupy Dust Bowl. Podczas sobotniego koncertu posłuchamy z kolei nastoletniej Karoliny Klety oraz rapu w wykonaniu formacji: RapKoncepcja, BaniaMan oraz PWB. 3 października projekt Otwarta Scena zakończy się wielkim finałem, podczas którego ponownie wystąpią najlepsi wykonawcy sezonu.

27 i 28 września zapraszamy na Wyspę Słodową na bezpłatne porady lekarzy specjalistów, psychologów, pedagogów, logopedów, dietetyków oraz fizjoterapeutów, prowadzone w ramach VIII Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia. Uczestnicy wydarzenia będą mogli także nauczyć się np. samobadania piersi czy zasad udzielania pierwszej pomocy oraz wziąć udział w różnych zajęciach sportowych. Jedną z atrakcji artystycznych będzie koncert Klasyki na Wyspie, podczas którego posłuchamy standardów jazzowych takich jak „Georgia on My Mind” czy „Hit the Road Jack” w oryginalnych aranżacjach. Organizatorem Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia jest Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Szczegóły na www.miastowformie.pl
rozpiska_słodowa_27-28.09-01
Tymczasem na Wyspie Piaskowej, w sobotę i niedzielę od godz. 13.00, trwać będzie Sportowa Wyspa. Dla chętnych zostaną przygotowane stanowiska do gry w badmintona, ringo, bule i turnballe. Będzie można także sprawdzić swoje umiejętności gry w siatkówkę plażową oraz korfball.

Ponadto 27 września w godz. 10.00-18.00 odbędzie się Tumski Cup, czyli wyścigi na łodziach smoczych na Odrze. Efektownym pojedynkom łodzi towarzyszyć będą liczne atrakcje przygotowane na Wyspie Bielarskiej, m.in. muzyka na żywo, pokazy nietypowych dyscyplin sportowych, dmuchańce, malowanie twarzy czy miniboisko do piłki nożnej. Organizatorem imprezy jest Hotel Tumski wraz z Barką Tumską.

Więcej informacji na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend

Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami. W razie niepogody imprezy mogą zostać odwołane.