III Dolnośląski Karnawał Odrzański

Data wydarzenia

Miejce

Tumski Cup, fot. Łukasz Krzywański

fot. Łukasz Krzywański

Karnawał zaplanowany na 28 czerwca br. wesprze turystykę wodną regionu i pomoże w aktywnym spędzaniu wolnego czasu nad wodą. Spływ karnawałowy rozpocznie się o godzinie 12:00, na Odrze na wysokości ujścia Oławy przy Moście Grunwaldzkim. Impreza zakończy się całodziennym piknikiem na Wyspie Słodowej.

Mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w Wieloboju Wodniackim, spływie karnawałowym i pikniku. Kluby oraz organizacje wodniackie i pożytku publicznego będą mogły zaprezentować się na Wyspie Słodowej ze swoimi produktami i materiałami promocyjnymi. Wystawcy powinni zgłosić się do 23 czerwca 2015r. na adres mailowy: magda.tworek@dot.org.pl.

Organizatorzy, czyli Dolnośląska Organizacja Turystyczna oraz Biuro Promocji Miasta zapraszają także do wzięcia udziału w „Pierwszym Otwartym Wieloboju Wodników”. W wieloboju mogą wziąć udział zespoły pięcioosobowe, które rozegrają  kilka sportowych konkurencji. Wygra zespół, który zdobędzie najwięcej punktów. Zwycięska drużyna otrzyma symboliczny Pagaj Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej oraz drobne nagrody rzeczowe. Zgłoszenia należy przesyłać do dnia mapka-odra20.06.2015r. na adres mailowy: magda.tworek@dot.org.pl.

Piknik: godzina 13:00 Wyspa Słodowa

[Przyjdź ubrany na niebiesko!]

Atrakcje pikniku:

  • pokazy ratownictwa wodnego
  • konkursy i zabawy dla dzieci
  • wyścigi krokodyli
  • pierwszy Otwarty Wielobój Wodniaków
  • budowanie modeli statków
  • pokazy sprzętu Policji, Straży Miejskiej oraz WOPR

godzina 16:00 Koncert zespołu „Orkiestra Samanta”

W planach jest również bicie rekordu Polski na rzece! Osoby chcące wziąć udział w spływie, które nie posiadają własnego sprzętu, mogą go wypożyczyć np. z przystani „Zatoka Gondoli” przy Muzeum Narodowym lub Przystani Zwierzynieckiej przy ul. Wróblewskiego 1.