IX Kalejdoskop Kultur

KalejdoskopJuż dziś o godzinie 20:00 rozpoczyna się 9 edycja Festiwalu Kalejdoskop Kultur. Grecka feta w Starym Klasztorze zapoczątkuje imprezę, która 18 czerwca kontynuowana będzie na Wyspie Słodowej.

Festiwal ten, odbywający się we Wrocławiu od 2008 roku, powstał aby promować wielokulturowość naszego miasta. Organizuje go fundacja Kalejdoskop Kultur, która zajmuje się aktywizacją społeczną i obywatelską imigrantów, cudzoziemców oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Tegoroczne obchody zorganizowane będą pod hasłem Greek Fest & Pakistan Inspiration. Głos oddano Grekom, którzy uciekając ze swego kraju w drugiej połowie lat 40-tych XX w. znaleźli schronienie w Polsce oraz Muzułmańskiemu Centrum Kulturalno-Oświatowemu we Wrocławiu.

Obchody rozpocznie wielka grecka feta w klubie Stary Klasztor. Już dziś (17 czerwca) o godzinie 20:00 będzie można bawić się przy muzyce Angelo Wangelisa.

Główne obchody zaplanowano na sobotę (18 czerwca) od godziny 14:00 do 22:00. W tym dniu, na Wyspie Słodowej, będzie można odpocząć przy folkowej muzyce z różnych przestrzeni etnograficznych, a także wziąć udział w warsztatach dla dzieci i dorosłych oraz skosztować  regionalnych smakołyków. Podczas festiwalu zaprezentują się kultury: ukraińska, dolnośląska, romska, żydowska, ormiańska, łemkowska czy bułgarska. Gwiazdą wieczoru będzie Karolina Cicha & Shafqat ALI KHAN Trio / Polska – Pakistan /, z niezwykłym koncertem w którym spotyka się Europa Wschodnia i Azja Południowa.

W tradycyjnym afterparty w Starym Klasztorze zagrają Siostry Matkowskie, które wprowadzą słuchaczy w klimat muzyki romskiej.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Po więcej szczegółów zapraszamy na stronę fundacji Kalejdoskop Kultur.