Narodowy Dzień Sportu 2016

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

1 października odbędzie się już czwarta edycja ogólnopolskiej inicjatywy – Narodowy Dzień Sportu. Corocznie w wydarzeniu udział biorą setki placówek na terenie całej Polski, oferujących w tym dniu tysiące bezpłatnych treningów, w tym roku do akcji dołączył Wrocław.

NDSW ramach IV Narodowego Dnia Sportu swoje drzwi, dla wszystkich chętnych, nieodpłatnie otworzą Wrocław Squash Club, Akademia Baguazhang, Akademia Capoeira, Fabryka Energii – Centrum Jogi, Active Fitness Club i wiele innych! Chętni będą mogli wziąć udział w takich zajęciach, jak tenis, boks, fitness (również dla kobiet w ciąży), sztuki walki, wspinaczka, akrobatyka sportowa, squash, piłka ręczna, nożna i inne!
Celem akcji jest promocja sportu i zdrowego trybu życia oraz aktywizacja sportowa Polaków poprzez zorganizowanie nieodpłatnych zajęć sportowych. Organizatorami przedsięwzięcia jest Fundacja Zwalcz Nudę wraz z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Do tej pory czasie trwania Narodowego Dnia Sportu, w specjalnie zorganizowanych zajęciach i treningach uczestniczyło ponad 200 000 osób.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny – obowiązuje natomiast rejestracja na stronie: www.zapisynds.pl.
Więcej informacji na temat Narodowego Dnia Sportu we Wrocławiu znajduje się w zakładce „Wrocław” na www.narodowydziensportu.pl.