Odra River Cup 2015

Data wydarzenia

Miejce

Odra River Cup 2014, czyli międzynarodowe regaty wioślarskie

Odra River Cup, czyli międzynarodowe regaty wioślarskie

Tegoroczna edycja Odra River Cup obfitować będzie w sporo nowości – na łódkach popłyną również rodziny z dziećmi. Nie będzie to zatem tylko impreza sportowa. W ciągu dwóch dni zobaczymy zmagania ponad 20 drużyn, a wszystko to w scenerii odnowionej przystani Politechniki Wrocławskiej.

Odra River Cup odbędzie się 30 i 31 maja 2015 roku. Najważniejszym wydarzeniem będzie wyścig na łodziach męskich ósemek, reprezentantów dwóch największych wrocławskich uczelni – Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Politechniki. Ten wyścig zobaczymy 30 maja, w sobotę. Jak zapowiada Paweł Rańda, trener wioślarzy oraz szef Akademickiego Klubu Sportowego PWr, załoga PWr już intensywnie trenuje, a w przyszłym tygodniu po raz pierwszy w tym roku wejdzie z łódkami do wody.

W niedzielę, 31 maja, wyścigi łódek zobaczymy od 12 do 18. Zapisy wciąż trwają. Będzie to też dzień dla rodzin. Przy wyremontowanej dawnej stanicy wioślarskiej zorganizowany zostanie wielki rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka.

– W tym czasie organizowana będzie również impreza na Wyspie Słodowej, która będzie mieć bardziej kulturalny charakter. Tego dnia, pomiędzy Wyspą Słodową a naszą przystanią, kursować będzie bezpłatny tramwaj wodny. Jednocześnie podczas Odra River Cup planujemy wyścigi amatorów, w których mogą wziąć udział całe rodziny – zapowiada Paweł Rańda.

Wioślarze z PWr jadą w marcu na prestiżowe wyścigi do Londynu, gdzie będą ścigać się z innymi osadami na Tamizie. Podczas tego wydarzenia chcą zaprosić drużyny do odwiedzenia Wrocławia w maju. Paweł Rańda ma nadzieję, że dzięki temu Odra River Cup zyska rangę prestiżowej, światowej imprezy.