Ogólnopolski Program Edukacji Żeglarskiej

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

Strona wydarzenia

26 czerwca ruszyła piąta już edycja Polsailing, czyli Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej skierowanego przede wszystkim do dzieci ze szkół podstawowych. Zajęcia z żeglarstwa prowadzone w ramach tegorocznej edycji odbywają się również we Wrocławiu.

Od 26 czerwca do 2 września w Uczniowskim Klubie Sportowym Żeglarz przy ul. Osobowickiej 70 we Wrocławiu odbywają się zajęcia dla dzieci w wieku od 7 do 10 lat, które dotychczas nie miały styczności z żeglarstwem i sportami wodnymi. W każdym ośrodku, również w stolicy Dolnego Śląska, w zajęciach może wziąć udział łącznie 100 osób. Dwutygodniowe warsztaty odbywają się w pięciu turnusach do wyboru.

Pierwszy tydzień zajęć, w terminie do wyboru:
26 – 30 czerwca
3 – 7 lipca
10 – 14 lipca
17 – 21 lipca
24 – 28 lipca

Drugi tydzień zajęć, w terminie do wyboru:
31 lipca – 4 sierpnia
7 – 11 sierpnia
14 – 18 sierpnia
21 – 25 sierpnia
28 sierpnia – 1 września

Ponieważ grupy składają się maksymalnie z 20 osób, instruktorzy podchodzą do każdego uczestnika indywidualnie i mogą skoncentrować się na doskonaleniu predyspozycji danego dziecka.

Zajęcia w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej są bezpłatne. Każdy uczestnik powinien wykupić jedynie ubezpieczenie NNW w cenie 10 zł, które zapewnia pełny zakres ochrony w wymiarze całodobowym i jest ważne do końca 2017 roku.

Więcej szczegółów na temat Ogólnopolskiego Programu Edukacji Żeglarskiej oraz formularz rejestracji można znaleźć na stronie internetowej http://www.polsailing.pl.

Poza Wrocławiem ośrodkami zajęć z żeglarstwa jest również Szczecin, Gdynia, Olsztyn, Poznań, Warszawa, Pszczyna i Kraków. W niektórych miastach dzieci w wieku od 9 do 12 lat mogą uczestniczyć także w warsztatach z windsurfingu. Projekt realizowany jest od 5 lat w przypadku żeglarstwa w klasie Optimist, natomiast zajęcia z windsurfingu dołączono do programu w 2015 roku.