Popłyń z Energa Sailing w Dniu Sportu

Data wydarzenia

energa sailing teamJuż w pierwszym tygodniu października, w ośmiu miastach Polski będzie można wybrać się na pikniki żeglarskie i wziąć udział w grach, zabawach oraz wyścigach żaglówek dla najmłodszych organizowanych z okazji Dni Otwartych Polskiego Związku Żeglarskiego i Narodowego Dnia Sportu.

Fundacja Zwalcz Nudę zaprasza w sobotę (3 października) na otwarte treningi, odbywające się w Szczecinie, Gdyni, Sopocie, Olsztynie, Poznaniu, Wrocławiu, Krakowie oraz w Warszawie.

W ramach Dni Otwartych Polskiego Związku Żeglarskiego i programu edukacji żeglarskiej Energa Sailing dzieci i rodzice zainteresowani żaglami, będą mieć okazję do bliższego poznania tego sportu.

Od 3 do 4 października Energa Sailing będzie promować żeglarstwo wśród najmłodszych w ośrodkach, w których na co dzień prowadzone są zajęcia (Szczecin, Gdynia, Sopot, Olsztyn, Warszawa, Poznań, Wrocław i Kraków). W programie na nadchodzący weekend znalazły się między innymi: piknik żeglarski dla dzieci i rodziców, gry i zabawy, oraz Finały Regionalne Energa Sailing, czyli miniregaty dla uczestników programu edukacyjnego.

REGIONALNE FINAŁY ENERGA SAILINGPonadto każdy będzie mógł wziąć udział w otwartych zajęciach nauki żeglowania na łodzi Optimist lub desce windsurfingowej, obejrzeć pokazowe wyścigi starszych zawodników oraz spotkać reprezentantów Polski w żeglarstwie z Energa Sailing Team Poland. W sobotę na zakończenie dnia zaplanowano integracyjny grill dla uczestników imprezy.

– Narodowy Dzień Sportu i Dni Otwarte PZŻ do dobra okazja aby dotrzeć z naszym programem do jego adresatów, szczególnie, że już wkrótce rozpocznie się rekrutacja do kolejnej edycji Energa Sailing – zapowiada Maciej Ruwiński z Grupy Energa.

Więcej informacji o atrakcjach Dni Otwartych PZŻ i Energa Sailing w poszczególnych miastach znajduje się na stronach: www.edu.energasailing.pl, www.pya.org.pl, www.narodowydziensportu.pl

***

Energa Sailing jest częścią Energa Sport – projektu Grupy Energa, adresowanego do dzieci i młodzieży szkolnej, związanego z programem społecznej odpowiedzialności biznesu Energa dla Ciebie. Jego celem jest popularyzacja aktywności sportowej wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjów oraz odkrywanie sportowych talentów poprzez cykl szkoleń i zawodów sportowych w dyscyplinach: koszykówka (Energa Basket Cup), lekkoatletyka (Energa Athletic Cup), i żeglarstwo (Energa Sailing).