„Rowerowy Peleton”

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

Strona wydarzenia

W sobotę, 24 września w ramach Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia odbędzie się „Rowerowy Peleton”.
Hasłem 10 edycji wydarzenia jest „Wybierz zdrowie. Jedź z nami!”. „Rowerowy Peleton” organizowany jest przez Stowarzyszenie Promocji Sportu FAN.

Peleton ruszy spod Hali Stulecia, ulicami Wrocławia przejedzie na Wyspę Słodową, na której odbędzie się wręczenie nagród i losowanie nagród. Długość trasy to około 7 km.

Organizatorzy zachęcają do udziału wszystkich chętnych: osoby indywidualne, rodzimy, grupy czy kluby seniora. Startować może osoba w każdym wieku, należy natomiast pamiętać, że młodzież poniżej 18 roku życia dostarczyć musi zgodę opiekuna prawnego, natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą wziąć udział w peletonie tylko pod opieką osoby dorosłej.

Udział w „Rowerowym Peletonie” jest bezpłatny. Uczestnicy, którzy zgłoszą swój udział za pośrednictwem formularza elektronicznego otrzymają:

  • pamiątkowy numer uczestnika peletonu
  • pamiątkowy gadżet reklamowy
  • wodę

Każdy z uczestników powinien posiadać sprawny rower i wyposażenie zgodne z przepisami. Organizatorzy zalecają zabranie kasków ochronnych. Zabronione jest ściganie się, jazda bez trzymanki, zajeżdżania drogi innym uczestnikom, utrudniania ruchu.

Nad bezpieczeństwem przejazdu czuwać będą wolontariusze i przedstawiciele organizacji w asyście Policji.

Planowane jest losowanie nagród po zakończeniu peletonu w czasie Wrocławskich Dni Promocji Zdrowia na Wyspie Słodowej. Dodatkowo nagrody dostanie: najstarszy i najmłodszy uczestnik peletonu oraz najmłodszy uczestnik jadący z rodzicem (w przyczepce lub foteliku). Nagrodzone zostaną również grupy: szkolna, klub seniora, rodzinna.

Harmonogram „Rowerowego Peletonu”

09.00 – otwarcie biura peletonu [na tarasie Centrum Kongresowego przy Hali Stulecia]
10.15 – komunikat organizacyjny dotyczący przejazdu, zasady bezpieczeństwa itd.
10.30 – start peletonu, przejazd ulicami miasta [trasa ok. 7 km]
12.00 – orientacyjna godzina przyjazdu na Wyspę Słodową
13.00 – zakończenie wręczania nagród i losowania

Więcej o wydarzeniu dowiesz się na stronie organizatora: www.fan.org.pl/rowerowypeleton