Kursu na sternika motorowodnego

Data wydarzenia

Sternicy motorowodniYacht Club Sharks organizuje we Wrocławiu (HOW Rancho, ul. Na Grobli 49) ciągłe szkolenia na sternika motorowodnego. Łączą one wymiar praktyczny z teoretycznym, a ukończenie kursu wiąże się z wydaniem patentu. Zajęcia w formie indywidualnej odbywają się 7 dni w tygodniu, od świtu do zmierzchu.

W trakcie nauki dowiemy się, między innymi, jak prowadzić jacht motorowy przy spotkaniu z innym jachtem, jako odejść i dojść do nabrzeża, nauczymy się reagować na alarm „człowiek za burtą” czy podstawowych prac bosmańskich. W części teoretycznej (która odbywa się w czwartkowe i piątkowe popołudnia) odnajdziemy informacje np. o budowie jachtów motorowych i zasad prowadzenia skuterów wodnych i przepisów prawa drogi na drogach wodnych.

Aby móc ukończyć naukę, trzeba mieć ukończone 14 lat i zdać egzamin z wymaganej wiedzy oraz umiejętności. Terminy najbliższych egzaminów to: 30.07, 14.08, 21.08 i 28.08.2016. Po zdaniu otrzyma się uprawnienia do prowadzenia łodzi motorowych po wodach śródlądowych (bez ograniczeń w długości kadłuba i mocy silnika) i prowadzenia łodzi motorowych o długości kadłuba do 12 m po morskich wodach wewnętrznych oraz pozostałych wodach morskich w odległości do 2 Mm od brzegu w porze dziennej.

Zapisy na kurs i egzaminy odbywają się online.