The World Games 2017

Data wydarzenia

Rodzaj wydarzenia

Miejce

Strona wydarzenia

W najbliższych dniach oczy całego świata będą skierowane na Wrocław. Wszystko za sprawą rozgrywanych tu międzynarodowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich – The World Games.

Zawodników z różnych krańców świata będziemy gościć we Wrocławiu przez 10 dni (od 20 do 30 lipca). To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo zmagania sportowców w niecodziennych dyscyplinach i poczuć dreszczyk emocji podczas kibicowania. Wśród sportów, które rozegrają się we Wrocławiu są także te wodne.

Narty wodne & Wakeboard

To jedna z najbardziej widowiskowych dyscyplin sportowych The World Games. Zawodnicy ciągnięci przez motorówkę zaprezentują ewolucje, slalomy i skoki na jednej lub dwóch nartach. Zawody te będą rozgrywane zarówno w kategorii kobiet, jak i mężczyzn.

Termin: 25 – 27 lipca 2017 r.

Miejsce: Stara Odra

 

Pływanie w płetwach

Zawodnicy startujący w tej dyscyplinie zaprezentują swoje umiejętności, pływając na bezdechu oraz powierzchniowo. Powalczą o medale w kategoriach indywidualnych i grupowych (sztafeta 4×100). Reprezentanci w tej dyscyplinie popłyną w płetwie pojedynczej lub w płetwach podwójnych.

Termin: 21 – 22 lipca 2017 r.

Miejsce: Pływalnia kryta Orbita

 

Sportowe ratownictwo wodne

Dyscyplina ta to nie tylko rywalizacja na czas, ale także pokaz praktycznych umiejętności z zakresu ratownictwa wodnego. Podczas mistrzostw zawodnicy będą musieli poradzić sobie zarówno z holowaniem manekina, z przeszkodami, jakie będą czyhały na nich w wodzie oraz z innymi trudnościami.

Termin: 21 – 22 lipca 2017 r.

Miejsce: Pływalnia kryta Orbita

 

Kajak polo

To dyscyplina w stu procentach drużynowa. Każdy mecz rozgrywają 2 drużyny składające się z 5 osób, których zadaniem w ciągu dwóch 10 – minutowych części zmagań jest umieszczenie piłki w bramce. Zawodnicy mogą posługiwać się rękami bądź wiosłami.

Termin: 28 – 30 lipca 2017 r.

Miejsce: Pływalnia Orbita (zewnętrzna)

 

Poza sportami wodnymi wrocławianie i przyjezdni będą świadkami rywalizacji również w innych dyscyplinach: wioślarstwie halowym, żużlu, futbolu amerykańskim, sztukach walki, fistballu, przeciąganiu liny i wielu innych. Szczegółowe informacje oraz harmonogram można znaleźć na stronie: www.theworldgames2017.com.