Wiosna! Słodowa na sportowo

Data wydarzenia

Miejce

slacklinePodczas powitania wiosny na Wyspie Słodowej stanie kilkanaście stanowisk warsztatowych, przy których prowadzone będą zajęcia z pogranicza akrobatyki, sportu i sztuki. Przywitaj wiosnę na sportowo 21 marca, między godziną 13:00 a 17:00.

Slackline

To dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportu polegająca na chodzeniu i wykonywaniu trików na wąskiej napiętej między dwoma punktami taśmie. Doskonale rozwija równowagę, koordynację, orientację przestrzenną. Na tych warsztatach początkujący nauczą się stać i chodzić po taśmie, bardziej zaawansowani będą mieli okazję opanować nowe triki.

Monocykl

Rower jednokołowy. W czasie warsztatów zaprezentowane będą podstawy jazdy, wsiadania oraz bezpiecznego i swobodnego poruszania się na monocyklu. Pokażemy również i nauczymy kilku prostych trików.

Le parkour

To sztuka efektywnego przemieszczania się po mieście w możliwie najszybszy sposób i najprostszej linii. Na warsztatach przedstawiony będzie zestaw ćwiczeń wspomagających sprawność ciała i pomagających w opanowaniu tych specyficznych technik sportowych.

Szczudła

Na warsztatach będzie do dyspozycji kilka par szczudeł. Pod opieką prowadzącego każdy będzie mógł spróbować swoich sił w chodzeniu kilkadziesiąt centymetrów nad ziemią.

Wspinaczka po skrzynkach

Warsztat polegający na wspinaniu się po skrzynkach. Zaczyna się od jednej, następnie dokładane są kolejne, podawane przez innych uczestników zabawy. Wspinający sięasekurowany jest za pomocą uprzęży. Wygrywa ten, komu uda się wspiąć na jak największą liczbę skrzynek, zachowując przy tym równowagę.