Wrześniowy weekend na Wyspie Słodowej

W trzeci weekend września na Wyspie Słodowej nie zabraknie dobrej muzyki, konkurencji sportowych i jak co tydzień wyśmienitej zabawy w gronie rodziny i znajomych. Czekają nas koncerty, gry, dużo sportu i rozrywki!

W piątkowy i sobotni wieczór, o godz. 18.00 zapraszamy na koncerty Otwartej Sceny. Zagrają kapele Trichomes, Angry Again, Motor in Corn oraz Aim Limit. Projekt kontynuowany będzie jeszcze do końca miesiąca, jednak już teraz informujemy o koncercie finałowym, który odbędzie się 3 października. Na Wyspie Słodowej ponownie wystąpią najlepsi wykonawcy minionego sezonu. Rozdamy także płytę podsumowującą tegoroczną edycję projektu. Więcej o koncercie na profilu wydarzenia na Facebooku.

Wyspa Piaskowa to miejsce, w którym wrocławianie od początku wakacji poznają nowe dyscypliny nieolimpijskie oraz usilnie pracują nad swoją kondycją fizyczną. Podczas najbliższego weekendu w ramach Sportowej Wyspy zagramy w siatkówkę plażową, badmintona, bule, ringo oraz korfball. Chętni będą mogli popisać się swoją siłą fizyczną podczas przeciągania liny oraz zwinnością na ściance wspinaczkowej. Chwilę odpoczynku zapewnią wygodne leżaki. Na zmagania sportowe zapraszamy w sobotę i niedzielę w godz. od 13.00 do 18.00.
Wyspa na Weekend_19-21.09
W sobotę, od godz. 14.00 na Wyspie Słodowej trwał będzie także Piknik Wolontariatu. Wrocławianie będą mogli porozmawiać z reprezentantami wrocławskich instytucji i organizacji pozarządowych, odbędzie się także otwarte spotkanie o fundraisingu, prowadzone przez Polskie Stowarzyszenie Fundraisingu. Ponadto będzie można pograć w gry planszowe, wziąć udział we wspólnych zabawach integracyjnych, nieoficjalnej próbie bicia rekordu Guinessa w układaniu jak najdłuższego ciągu złotówek oraz skorzystać z wielu innych atrakcji. Dzień zakończy projekcja kina plenerowego. O godz. 20.30 na wielkim ekranie zobaczymy ostatnią część „Władcy Pierścieni” – „Powrót Króla”. Piknik na Wyspie Słodowej zainauguruje Miejskie Dni Wolontariatu.

Więcej informacji na: wyspa.wroclaw.pl oraz faceboook.com/wyspanaweekend Organizatorem wydarzeń na Wyspie Słodowej jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego (wcześniej: Centrum Informacji i Rozwoju Społecznego) we współpracy z partnerami.