Wyspa Słodowa w 2015 roku. Koncerty, kino plenerowe i działalność artystyczna

slodowaW 2015 roku nie zabraknie imprez plenerowych na wyspach Słodowej i Piaskowej. Zobaczcie, co czeka na nas w tym sezonie!

Przywitanie Wiosny na Wyspie Słodowej

21 marca 2015 r. na Wyspie Słodowej odbędzie impreza pt. „Przywitanie Wiosny na Wyspie Słodowej”. W ramach wydarzenia odbędzie się kilkadziesiąt warsztatów artystycznych i sportowych. Uczestnicy będą mogli wykonać także własną marzannę oraz skorzystać z różnych akcji happeningowych związanych z tematem wydarzenia. Na scenie głównej odbywać będą się prezentacje muzyczne, które zakończy koncert gwiazdy wieczoru.

Pikniki w ramach „Miesiąca Rodziny”

W maju i w czerwcu 2015 r. na Wyspie Słodowej zorganizowane zostaną trzy imprezy plenerowe – z okazji Dnia Matki, Dnia Dziecka oraz Dnia Ojca, realizowane w formie pikników rodzinnych. W programie: spektakle Bajkobusu, strefa dla mam, gry i zabawy dla dzieci, warsztaty rodzinne, biblioteka plenerowa oraz dmuchańce. Część atrakcji prowadzona będzie także na scenie, w tym występy atystyczne oraz animacje taneczno-ruchowe. Częścią wydarzeń będzie również miasteczko informacyjne, w którym porad z zakresu profilaktyki zdrowotnej, pomocy społecznej, poradnictwa obywatelskiego i prawnego udzielać będą specjaliści. Działanie skierowane do rodzin kontynuowane będą w lipcu i sierpniu w ramach cyklu imprez plenerowych pt. „Wyspa Dzieci”.

Koncert finałowy VIII edycji festiwalu „Kalejdoskop Kultur”

13 czerwca na Wyspie Słodowej odbędzie się koncert finałowy festiwalu „Kalejdoskop Kultur”, będącego świętem kultury ludowej, muzyki folkowej oraz pysznej kuchni. Podczas koncertu wystąpią zespoły mniejszości narodowych i etnicznych oraz formacji tanecznych i etno-folkowych.

Koncerty w ramach projektu „Otwarta Scena”

Projekt Otwarta Scena skierowany jest do początkujących artystów, którzy na Wyspie Słodowej mają okazję zaprezentować swoją twórczość publiczności. Koncerty prowadzone będą w piątkowe i sobotnie wieczory w okresie od lipca do września. W ramach cotygodniowych prezentacji można będzie usłyszeć różnorodne gatunki muzyczne, od hard rocka i metalu, poprzez new wave, blues aż po muzykę lat 80. Projekt zakończy koncert finałowy, podczas którego ponownie wystąpią najlepsi wykonawcy.

Kino Plenerowe

Od lipca do września zaprosimy wrocławian na plenerowe projekcje filmowe. W weekendowe wieczory na wielkim ekranie pojawią się zarówno hity kinowe, jak i filmy mniej znane w tym produkcje musicalowe, kino wojenne, filmy akcji, komedie, melodramaty, filmy obyczajowe i dokumenty. Za każdym razem na gości czekać będą przygotowane leżaki.

Pikniki na Wyspie Słodowej – „Wyspa na Weekend”

Podczas wakacyjnych miesięcy, w poszczególnie niedziele lipca i sierpnia zorganizowane zostaną pikniki rodzinne pt. „Wyspa na Weekend”, w skład których wejdą następujące projekty:

Wyspa Gier

Tematyczne spotkania z grami planszowymi, podczas których uczestnicy mogą nieodpłatnie wypożyczyć grę planszową, by następnie skorzystać z niej w specjalnie przygotowanym namiocie wyposażonym w stoły i krzesła lub na przyniesionym kocu czy karimacie. Do dyspozycji uczestników, każdorazowo oddanych zostanie ok. 100 tytułów, w tym gry integracyjne, logiczne, ekonomiczne, zręcznościowe, przygodowe, strategiczne oraz tzw. białe kruki.

Wyspa Dzieci

Rodzinna strefa na Wyspie Słodowej. W ramach cyklu Wyspa Dzieci można będzie bezpłatnie wziąć udział w warsztatach artystycznych, twórczych zabawach na świeżym powietrzu, pośpiewać ze swoimi pociechami, poczytać i posłuchać bajek, a także skorzystać z porad specjalistów w zakresie poradnictwa rodzinnego.

Klasyka na Wyspie

Cykl koncertów „Klasyka na Wyspie” pozwala muzyce klasycznej wyjść poza ramy filharmonii i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. W każdą niedzielę lipca i sierpnia
na Wyspie Słodowej można będzie posłuchać muzyki klasycznej, jazzowej i dawnej. Przygotowane zostaną m.in. koncerty rodzinne dla rodziców z dziećmi oraz dziadków
z wnukami.

Śpiewająca Wyspa

W ramach projektu zaprosimy wrocławian do wspólnego śpiewania. W każdą niedzielę
na Wyspie Słodowej, przy akompaniamencie fortepianu, można będzie pośpiewać ogólnie znane piosenki, zarówno klasyki piosenki literackiej (Marek Grechuta itp.), jak i utwory popularne, m.in. Krzysztofa Krawczyka i Czerwonych Gitar. Wspólne śpiewanie koordynować będą profesjonalni muzycy, a  uczestnicy otrzymają śpiewniki z tekstami piosenek.

Taneczna Wyspa

Cykl bezpłatnych zajęć tanecznych. Uczestnicy warsztatów poznają podstawowe kroki tańców latynoamerykańskich, wezmą udział w zumbie oraz innych animacjach taneczno-ruchowych. Zajęca poprowadzą wykwalifikowani instruktorzy, reprezentujący wrocławskie szkoły tańca oraz kluby sportowe.

Biblioteka Plenerowa

Projekt realizowany we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Plenerowa wypożyczalnia oferuje wszystkim chętnym ciekawe pozycje książkowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na czytających czekają też leżaki, na których wygodnie mogą oddać się lekturze. Projekt obejmuje także cykl warsztatów rodzinnych, propagujących sposoby spędzania wolnego czasu, integrujące całą rodzinę. Trzon warsztatów stanowią zajęcia zachęcające do współpracy zarówno dzieci jak i rodziców, m.in. zajęcia kulinarne czy gry terenowe.

Łagodna Wyspa

Na zakończenie sezonu letnich animacji kulturalnych i sportowych na Wyspie Słodowej zorganizowany zostanie koncert poezji śpiewanej pt. „Łagodna Wyspa”. W przededniu jesieni na Wyspie zagości nie tylko muzyka, ale także poezja i nastrojowe ilustracje fotograficzne stanowiące element scenografii. „Muzyka i słowa dobrych treści” to hasło będące kluczem w doborze artystów, którzy podczas koncertu zaprezentują się na scenie.

Szacowany koszt działań na Wyspie Słodowej wyniesie ok. 250 000 – 300 000 zł (w tym ok. 100 000 zł Kalejdoskop Kultur).

Zobacz także

Wyspa Bielarska

Wyspa Daliowa

Wyspa Piasek

Wyspa Słodowa