Zamiast kąpieliska Różanka – marina Kleczków. Rusza remont nabrzeża Odry

Dawne kąpielisko Różanka odżyje. W jego miejscu powstanie kompleks biznesowo-sportowy, który roboczo nazwano mariną Kleczków, o zupełnie nowej funkcji. Jak dzierżawca zagospodaruje ten teren? Kiedy będziemy mogli wybrać się nad tę część Odry?

Kąpielisko Różanka już od dłuższego czasu straszyło swoim wyglądem. Jego stan pozostawiał wiele do życzenia, dlatego Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej we Wrocławiu ogłosił przetarg, w którym wyłonił dzierżawcę tamtejszych terenów oraz obiektów.

Marina Kleczków – wizualizacja, Materiały graficzne: S&P Development Sp. z o.o.

Boiska, restauracja, plaża

Spółka S&P Development Sp. z o.o., która wygrała przetarg zapewniła, że miejsce to będzie centrum sportów wodnych i nie tylko, ale także umożliwi łączenie funkcji społecznej z biznesową. Na terenie mariny powstaną boiska, plaża oraz pomosty, które pozwolą miło i przyjemnie spędzić czas nad Odrą, odrywając się choć na chwilę od miejskiego zgiełku i codziennych obowiązków.

W sąsiedztwie niezwykłych okoliczności przyrody i infrastruktury sportowo-rekreacyjnej znajdzie się również restauracja oraz taras widokowy. Dzierżawca zaplanował także stworzenie sal, w których będą mogły odbywać się spotkania rad osiedli, organizacji pozarządowych i innych. Aby umożliwić wrocławianom bezpłatny wynajem przestrzeni biznesowych, inwestor bierze udział w licznych programach finansujących takie inicjatywy.

W dalszych planach jest stworzenie Wrocławskiego Wodnego Centrum Sportu, a także siedziby WOPR oraz tzw. kąpieliska zatopionego.

Kiedy skorzystamy z oferty mariny?

Na razie rozpoczęto prace porządkowe, aby umożliwić realizację planów i prace remontowe, które mają ruszyć w połowie 2018 roku.Otwarcie mariny Kleczków zaplanowano nie później niż za 2 lata.